Szkoła języka angielskiego w Poznaniu

  Kurs angielskiego Poznań

  Szkoła angielskiego Tutlo w Poznaniu to zespół native speakerów i metodyków zgromadzonych na platformie online. Nauka w Tutlo to świetna propozycja dla wszystkich, którzy szukają nastawionego na konwersację kursu angielskiego w Poznaniu. Dzięki praktycznemu używania języka podczas każdej lekcji, nasi uczniowie szybko zaczynają płynnie mówić po angielsku. Wypełnij formularz i poznaj naszą metodę.

  Szukasz native speakera w Poznaniu?

  Dzięki platformie Tutlo nie będziesz musiał ograniczać się do jednego nauczyciela – możesz wybierać spośród 300 dostępnych i wykwalifikowanych lektorów, którzy czekają na Ciebie każdego dnia na platformie. Tak szeroki wybór native speakerów pozwala zwiększyć efektywność nauki angielskiego, a także szlifować różne akcenty. Jeśli jesteś początkujący i nie przełamałeś jeszcze bariery w mówieniu, pomogą Ci w tym polscy lektorzy oraz metodycy.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs angielskiego w Poznaniu?

  Jeśli przez całe życie uczyłeś się angielskiego i nadal boisz się odezwać, to najwyższy czas na przełamanie blokady językowej. Obawa przed mówieniem to skutek starych metod, które skupiały się na nauce gramatyki. W Tutlo chcemy, żebyś zaczął swobodnie mówić. Indywidualny tryb naszego kursu angielskiego, pozwoli Ci przełamać strach. Lekcje odbywają się 1 na 1, więc nie musisz obawiać się oceny grupy. Cała uwaga nauczyciela skupiona jest tylko na Tobie. Wszystko to powoduje, że Tutlo to jedyna taka szkoła języka angielskiego w Poznaniu.

  Angielski dla firm w Poznaniu

  Chcesz podnieść kompetencje językowe swoich pracowników? Skontaktuj się z nami przez formularz na stronie kursów dla firm. Nasz program szkoleń językowych dla firm dostosowany jest do wszystkich poziomów znajomości angielskiego. Dedykowany panel pracodawcy wbudowany w platformę pozwala monitorować na bieżąco postępy i frekwencję pracowników na zajęciach.

  Szkoła języka angielskiego Tutlo w Poznaniu

  Jeśli marzy Wam się intensywny kurs języka angielskiego w Poznaniu, to musicie koniecznie odwiedzić naszą placówkę, która mieści się przy ulicy Królowej Jadwigi 43 – tuż obok Akademii Wychowania Fizycznego oraz Multikina.

  Dotrzecie tu szybko i wygodnie z różnych części miasta. Wystarczy wsiąść do autobusu linii 232 lub jednego z tramwajów linii 2, 3, 6 ,9 ,10, 12, 14, 18 i wysiąść na przystanku AWF.

  W siedzibie Tutlo będziecie mogli przeprowadzić indywidualną rozmowę z naszym konsultantem, który z pewnością udzieli Wam wielu dydaktycznych wskazówek pozwalających zwiększyć efektywność lekcji online. Możecie tu również przeżyć wirtualną podróż do Anglii, biorąc udział w bezpłatnej lekcji próbnej odbywającej się w londyńskiej, czerwonej budce. Czekamy na Was codziennie od godziny 9.00 do 22.00. Do zobaczenia!

  Skontaktuj się z nami: tel.: 22 247 20 45, email: kontakt@tutlo.pl, Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań


  Językowa podróż do stolicy Wielkopolski, czyli lekcja o Poznaniu po angielsku

  Każda udana rozmowa zaczyna się od wybrania interesującego tematu. Kurs angielskiego to świetna sposobność do tego, żeby podzielić się z native speakerem ciekawostkami na temat miasta, w którym mieszkamy. Opowiedz, więc swojemu rozmówcy kilka zaskakujących faktów o Poznaniu, których próżno szukać w popularnych przewodnikach, a Wasza konwersacja z pewnością będzie emocjonująca.

  Miejsce nie z tej Ziemi – pomysł na kosmiczną lekcję angielskiego

  Zamień kurs angielskiego w podniebną przygodę i wpleć w swoją konwersację z lektorem opowieść o rezerwacie Morasko, który jest miejscem wyjątkowym na mapie północnego Poznania. Dlaczego? Otóż to właśnie tutaj odkryto największy meteoryt w Polsce, który ważył aż 261 kilogramów. Najprawdopodobniej należał do roju Perseidów. W rezerwacie można dzisiaj oglądać kratery, które powstały 5 tysięcy lat temu na skutek uderzenia. Największy z nich ma średnicę około 60 metrów, więc trudno go przeoczyć. To jedno z największych tego typu skupisk na świecie, dlatego rezerwat Morasko stanowi doskonały temat do rozmowy online w języku angielskim. Nie tylko dla tropicieli spadających gwiazd.

  Nauka angielskiego śladami street-artu

  Wszyscy myślą, że symbolem Poznania są koziołki. I jest w tym sporo prawdy, ale od jakiegoś czasu niejedynym. Zaskocz swojego native speakera i opowiedz mu podczas lekcji angielskiego o czarnym ludziku z jednym okiem, który od 2013 gości na miejskich murach. Pana Peryskopa znajdziecie już prawie w każdej dzielnicy Poznania. Patrzy, obserwuje miasto i budzi pozytywne emocje. Co ciekawe Watcher jest znany nie tylko w Polsce, bo wieść o nim dotarła aż do Londynu, gdzie stał się rozpoznawalny za sprawą swojego anonimowego twórcy o pseudonimie Noriaki Kasai. Ten poznański street-artowiec namalował w stolicy Wielkiej Brytanii około stu Panów Peryskopów w różnych konfiguracjach. Poziom kreatywności polskiego artysty z pewnością zdziwi Twojego rozmówcę.

  Francuski akcent podczas kursu angielskiego, czyli poznański Archanioł z Paryża

  Nauka angielskiego to nieustanna przygoda, dlatego tematyka, którą poruszacie podczas konwersacji właściwie nie ma ograniczeń. Waszego lektora z pewnością zainteresuje francuski akcent znajdujący się na poznańskiej Wildzie. Otóż można tam zobaczyć przywiezioną ze stolicy Francji figurę Archanioła Michała. Ozdabia ona historyczną Willę Bajerleina, która położona jest przy ulicy Różanej 13. Budynek przykuwa spojrzenia przechodniów dekoracją sztukateryjną. Święty Michał był patronem właściciela willi, dlatego Michał Bajerlein 1900 roku na paryskiej wystawie zakupił figurę Archanioła i stamtąd przywiózł ją do Poznania. Warto, więc wybrać się na spacer na ulicę Różaną, gdzie w sercu Wildy można rozkoszować się francuską sztuką. Indywidualny klimat sprawia, że miejsce to zasługuje na to, by stać się tematem niejednej rozmowy.

  Lekcja szczęścia po angielsku

  Podobno szczęśliwi czasu nie liczą, ale dewiza ta traci na aktualności nad Jeziorem Maltańskim. Spacerując tu w słoneczny dzień, można bowiem podziwiać aż pięć zegarów słonecznych. Najbardziej intrygujący jest model prasłowiański. Nie tylko ze względów zasad działania, ale przede wszystkim dlatego, że jest on opisywany przez twórców, jako zegar dedykowany osobom szukającym pomyślności. Można sobie zapewnić indywidualną dobrą wróżbę poprzez dotknięcie słoneczka wyrysowanego na tarczy na poziomie południa. Według przesądu taki zabieg gwarantuje zdrowie i szczęście na długie lata. Jak głosi napis na zegarze jest to poparte tysiącletnim doświadczeniem. Losowi trzeba dopomagać, więc wspomnij swojemu native speakerowi o tym przesądzie podczas Waszej lekcji angielskiego. Niewykluczone, że Twój rozmówca odwiedzi kiedyś Poznań i będzie mógł skorzystać z pomyślnej aury prasłowiańskiego zegara.

  Sprawdź, czy jesteś gotowy przedstawć ciekawoski dla native speakera podczas kursu języka angielskiego w Poznaniu:

  Where was the largest meteorite discovered in Poland?
  What pseudonym does the anonymous creator of Mr. Periscope have?
  Where did Michał Bajerlein bring the archangel figurine?
  Who is the Proto-Slavic clock dedicated to?

  Słowniczek

  Krater – mouth
  Tropiciel – tracker
  Koziołki – goats
  Figurka – figurine
  Zegar słoneczny – sundial
  Wróżba – omen
  Przesąd – superstition
  Archanioł – archangel

  Zacznij mówić płynnie po angielsku